Komunikat o błędzie

  • Notice: Trying to access array offset on value of type int w element_children() (linia 6598 z /home/mcps/ftp/backup_www_seniorzy/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w _menu_load_objects() (linia 579 z /home/mcps/ftp/backup_www_seniorzy/includes/menu.inc).
  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/mcps/ftp/backup_www_seniorzy/includes/common.inc).

Konferencja pn. ”Przemoc, nienawiść czy zaufanie i współpraca”

Nie ma kraju czy społeczności, które nie byłyby dotknięte przemocą. Jest obecna w domach, szkołach, w pracy i w instytucjach. Jest problemem, uniwersalnym, który zagraża życiu i zdrowiu nas wszystkich.

Wg światowego raportu na ten temat przygotowanego przez WHO, każdego roku ponad 1,6 mln ludzi na świecie traci życie z powodu przemocy. Jeszcze więcej z tego samego powodu ma problemy natury psychicznej. To zjawisko dotyczy również NAS - Polski i Polaków, w szczególności również mieszkańców woj. mazowieckiego.

W dniach 21-22 listopada br., Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej organizuje w Warszawskim Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie - konferencję poświęconą temu problemowi, pod hasłem: ”Przemoc, nienawiść czy zaufanie i współpraca”.

W 5 panelach dyskusyjnych o przemocy wobec dzieci, osób z niepełnosprawnościami, kobiet i mężczyzn oraz osób starszych - dyskutować będą wybitne autorytety moralne, uczeni i znawcy tematu, w tym m.in.: dr Małgorzata Dragan, dr Monika Zima-Parjaszewska, prof. Monika Płatek oraz prof. Beata Tobiasz-Adamczyk. O tym jak walczyć z mową nienawiści oraz personalnymi atakami i brutalizacją języka debaty publicznej rozmawiać będą ludzie polityki, sceny i estrady, w tym m.in. Katarzyna Piekarska, dr Kamil Sipowicz czy znany jazzman - Michał Urbaniak. Chcielibyśmy, aby ten głos za normalnością naszego życia rodzinnego i publicznego został usłyszany w całej Polsce. 

Poniżej program konferencji do pobrania oraz linki do transmisji LIVE.

Transmisja 21 listopada 2018 r.

Transmisja 22 listopada 2018 r.

 

 

ZałącznikWielkość
Plik program konferencja 21-22 listopada 2018.docx402.87 KB

O stronie

Strona przeznaczona jest przede wszystkim dla seniorów, organizacji pozarządowych oraz samorządów.

Na stronie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące polityki senioralnej Mazowsza. 

Osoby do kontaktu

  • Kierownik Wydziału - w. 44
  • Pracownicy Wydziału - w. 43

Urząd Marszałkowski woj. mazowieckiego

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej